Jaki karnisz wybrać do salonu?

Jaki karnisz wybrać do salonu?

Urządzając dom lub mieszkanie musimy zwykle stanąć przed dylematem wielu wyborów. Trzeba podjąć decyzję nie tylko co do wyboru koloru ścian czy wzoru mebli, ale także wielu innych, pozornie nie tak ważnych elementów wystroju. Jednymi z głównych takich elementów są karnisze. Jak wybrać najlepszy karnisz do salonu? Oto kilka prostych wskazówek.

Odpowiedni rozmiar

Najważniejszy przy kupnie karnisza jest wybór odpowiedniego rozmiaru. Warto pamiętać o tym, że zasłona będzie sięgać tylko do wysokości uchwytu którym karnisz jest przymocowany do ściany lub sufitu. Z tego względu zawsze należy wybierać karnisze nieco dłuższe niż sama szerokość okna. Przed udaniem się do sklepu trzeba więc koniecznie zmierzyć szerokość naszych okien.

Materiał wykonania

Bardzo ważny jest także materiał, z jakiego wykonany jest karnisz. Zasadniczo nabyć możemy przede wszystkim karnisze drewniane i metalowe. Każdy z nich ma swoje wady i zalety, jednak o wyborze konkretnego typu decyduje zwykle najczęściej po prostu kwestia wizualna. Karnisze wykonane z drewna świetnie sprawdzą się szczególnie we wnętrzach o tradycyjnym i klasycznym wystroju. Ładnie będą się również prezentować wśród wystroju typowo skandynawskiego. Metalowe karnisze można natomiast z powodzeniem stosować w minimalistycznych i nowoczesnych wnętrzach oraz w pomieszczeniach, w których króluje styl retro i industrialny. Te i wiele innych karniszy znajdziemy w sklepie karnisze24.pl

Ciekawe wykończenie

Wreszcie warto skupić się także na wykończeniu karnisza. Sam wybór rurki czy pręta, po którym mają przesuwać się zasłony nie jest jeszcze tak skomplikowany. Jednak na rynku pojawiło się mnóstwo bardzo ciekawych pod względem formy zakończeń do karniszy, których wybór może czasem stanowić nie lada wyzwanie. Warto dopasować wykończenie karniszy do całości wystroju wnętrza. Jeśli pomieszczenie urządzone jest minimalistycznie to również wybrane przez nas zakończenia powinny być utrzymane w tym stylu, by zbytnio nie rzucać się w oczy. Jeśli taki wybór nie zaważy na ogólnym odbiorze wnętrza można zdecydować się na ozdobne wykończenie, na przykład z motywem kwiatowym lub spiralnym.

Leave a reply