Kuchenka indukcyjna - najlepsze rozwiązanie?

Kuchenka indukcyjna - najlepsze rozwiązanie?

Technologia rozwija się coraz szybciej, efektem czego każdego dnia powstaje mnóstwo niesamowicie ułatwiających nam życie wynalazków. Jednym z nich jest coraz bardziej popularna kuchenka indukcyjna.

Wybór pomiędzy kuchenką gazową, a indukcyjną jest kwestią indywidualną oraz zależy od stylu życia jaki prowadzimy. Jeśli mamy w domu małe dzieci, a na gotowanie i sprzątanie nie lubimy poświęcać za dużo czasu idealnym rozwiązaniem jest zakup kuchenki indukcyjnej.

Jak działa płyta indukcyjna?

Urządzenie to wykorzystuje zjawisko indukcji elektromagnetycznej, czyli energia jest przekształcana w ciepło, ale tylko i wyłącznie na płaskim dnie ferromagnetycznego naczynia. Kuchnia indukcyjna nagrzewa się dużo szybciej od tych tradycyjnych, a ciepło wytworzone na dnie garnka bezpośrednio ogrzewa znajdujące się w nim potrawy. Płyta indukcyjna sama z siebie nie produkuje ciepła, tylko pobiera je z umieszczonego na niej naczynia. Dzięki licznym zabezpieczeniom wykrywa zbyt małą ilość materiału ferromagnetycznego w zasięgu swojego pola grzewczego i automatycznie się wyłącza, co minimalizuje ryzyko oparzenia w wyniku trzymania w tym miejscu małych stalowych przedmiotów, np. sztućców.

Czy kuchenki indukcyjne są bezpieczne dla zdrowia?

Korzystanie z tego rodzaju pól grzewczych jest bezpieczne dla zdrowia, ponieważ ich niska częstotliwość (ok. 25 kHz) mieści się w zakresie fal radiowych. Na smak i skład potraw oraz funkcjonowanie komórek w organizmie ludzkim negatywny wpływ miałoby promieniowanie o bardzo wysokich częstotliwościach, np. promieniowanie rentgenowskie. Uwaga! Korzystanie i przebywanie w pobliżu kuchni indukcyjnej jest niebezpieczne dla zdrowia i życia osób, które korzystają z rozrusznika serca.

Źródło: www.pixabay.com

Kuchenki indukcyjne ze sterowaniem radiowym

Jakiś czas temu firma Zepter wprowadziła branże agd na wyższy poziom zaawansowania technologicznego, tworząc model poręcznej i lekkiej kuchenki indukcyjnej ze sterowaniem radiowym. Takie rozwiązanie pozwala nam cieszyć się wygodą i korzystać z tego urządzenia w dowolnym miejscu w domu, nie tylko w kuchni. Zatem warto sprawdzić w jakie nowoczesne funkcje jest wyposażony ten produkt:

Cyfrowy Termokontroler Zepter – Za pomocą jednego przycisku ustawia się i kontroluje temperaturę gotowania. Kiedy minie czas ustawiony na Cyfrowym Termokontrolerze, sprzęt wyłącza się automatycznie, a zamknięty obieg pary wodnej nie zostaje zaburzony.

Zdalne Urządzenie Alarmowe Zepter Buzzer – za pomocą fal radiowych łączy się z Cyfrowym Termokontrolerem i informuje nas o temperaturze i czasie gotowania. Buzzer z odległości do 30 metrów powiadamia nas kiedy : została osiągnięta zaprogramowana temperatura, zakończył się czas gotowania oraz gdy temperatura kuchenki jest zbyt wysoka lub niska.

Przykładowo w czasie gotowania można wyjść z domu, pobawić się z dziećmi czy zrelaksować się przy dobrej książce, a jest to możliwe dzięki inteligentnym funkcjom wbudowanym w kuchenkę. Płytę indukcyjną firmy Zepter możemy znaleźć np. w sklepie Zepter Polska.

Aby w pełni korzystać z funkcji systemu Zepter Smart niezbędne są:

• naczynie z Cyfrowym Termokontrolerem Z – DTC

• Zdalne Urządzenie Alarmowe Zepter Buzzer – osobisty komunikator Z – Buzzer

• Zdalnie Sterowana Kuchenka Indukcyjna Zepter Z – 993R

Płyta przystosowana jest do naczyń o średnicy dna od 12 cm do 26 cm.

Producent daje gwarancję, że korzystając z jego nowoczesnych produktów, jesteśmy w stanie nie tylko zaoszczędzić czas i energie, ale również zapewnić bezpieczeństwo sobie i najbliższym. Dodatkowe informacje na temat dostępnych produktów i lista obowiązujących promocji znajduje się na oficjalnej stronie sklepu. Link do niego poniżej. https://zepterpolska.pl/Plyta-indukcyjna-Zepter-p125

Utrzymanie czystości płyty indukcyjnej

W odróżnieniu od kuchni gazowej, o którą trzeba bardzo mocno dbać i często czyścić, indukcyjna jest łatwiejsza w utrzymaniu. Dzięki wcześniej wspomnianym wbudowanym systemom chroniącym przed przegotowaniem i wykipieniem, ilość brudu osiadająca na płycie jest dużo mniejsza. Po gotowaniu pole grzewcze należy spryskać ochronnym preparatem, a następnie przetrzeć ściereczką nawilżoną w wodzie i z dodatkiem łagodnych detergentów lub mleczka, np. do płyt ceramicznych. W razie gdyby coś przywarło do płyty, należy to usunąć za pomocą skrobaka dobranego odpowiednio do czyszczonej powierzchni. Uwaga! Pod żadnym pozorem przy czyszczeniu urządzenia indukcyjnego nie wolno stosować środków silnie chemicznych oraz ostrych myjek!