Roleta dzień noc czyli skuteczna ochrona przed przegrzaniem i dokuczliwym słońcem

Roleta dzień noc czyli skuteczna ochrona przed przegrzaniem i dokuczliwym słońcem

Dekoracja okna jest niezwykle ważnym elementem aranżacji wnętrza. Z jednej strony podkreśla charakter jego wystroju, a z drugiej zapewnia prywatność. Idealnym rozwiązaniem, które sprawdza się w każdym pomieszczeniu są rolety dzień noc.

Prosty mechanizm

Każdy system wykorzystywany do zabudowy okna opiera się na jakimś mechanizmie. Roleta dzień noc składa się z dwóch tkanin, tworzących poziome paski, z których każdy odznacza się różnym stopniem przepuszczania światła. Jedna jest zaciemniająca, a druga prześwitująca. Ułożone są naprzemiennie. Jeśli chcemy całkowicie lub częściowo zasłonić okno, a potem je odsłonić wystarczy pociągnąć za sznurek.

Taka budowa pozwala na swobodną regulację ilości wpadającego światła bez konieczności podnoszenia całej rolety. Rolety dzień noc są montowane tylko od wewnątrz. Nie są rekomendowanym rozwiązaniem dla osób, które szukają systemów zewnętrznych. Istotną ich zaletą jest łatwy montaż oraz możliwość wielokrotnego użytku (mogą być przenoszone z okna na okno).

Wygodna alternatywa dla tradycyjnych firanek i zasłon

Dla wszystkich poszukujących nowoczesnych rozwiązań producenci przygotowali szereg propozycji. Jeżeli nie interesują nas tradycyjne firanki lub zasłonki, warto sięgnąć po rolety dzień noc. Dodatkową ich zaletą jest możliwość wyboru zarówno kolorów, jaki i wzorów. Paleta możliwości jest ogromna. Rozwiązanie rekomendowane jest szczególnie dla alergików, ponieważ w łatwy sposób można zetrzeć z nich kurz. Co w przypadku tradycyjnych zasłon nie jest już tak prostą czynnością.

Odpowiednia dawka promieni słonecznych

Nasze oczekiwania wobec każdego wnętrza są z góry zaplanowane. Kolejny krok związany jest z potrzebą stworzenia idealnych warunków do pracy, snu, czy wypoczynku. Zwykle zależy nam na tym, by w ciągu dnia pomieszczenia były dobrze nasłonecznione. Są jednak przestrzenie, w których intensywne promienie słoneczne przeszkadzają nam i utrudniają funkcjonowanie. Idealnym rozwiązaniem jest roleta dzień i noc, która może być zamontowana w każdym pomieszczeniu. Należy jednak pamiętać, że nie zapewniają one stu procentowego zacienienia.

Dzięki roletom dzień noc możemy zapewnić sobie ochronę przed przegrzaniem i dokuczliwym słońcem albo innym źródłem, przeszkadzającego nam światła. Sposób ich działania umożliwia dowolną regulację, w efekcie której sami decydujemy o intensywności nasłonecznienia pokoju, kuchni czy każdego innego pomieszczenia. Rolety dzień noc znajdziemy na stronie sklepu internetowego https://rollcenter.pl/rolety-dzien-noc.

Leave a reply